Awantura przed ukraińskim parlamentem. Tłum wrzucił deputowanego do śmietnika

Tłum aktywistów Prawego Sektora, który zebrał się we wtorek przed siedzibą ukraińskiej Rady Najwyższej, wrzucił deputowanego Witalija Żurawskiego do kosza na śmieci. Rozsierdzeni demonstranci nie pozwolili politykowi wyjść z pojemnika kilkadziesiąt minut.

Przed siedzibą Rady Najwyższej w Kijowie odbyła się we wtorek demonstracja zwolenników lustracji. Wśród nich było wielu członków Prawego Sektora. To oni złapali Witalija Żurawskiego - byłego członka Partii Regionów i człowieka Janukowycza, obecnie deputowanego z frakcji Rozwój Gospodarczy - i wrzucili go do śmietnika.

Gdy polityk próbował wyjść z pojemnika, demonstranci znów go tam wpychali. Wydarzenie zostało sfilmowane amatorską kamerą i trafiło do internetu.

Zobacz wideo

Deputowany został oblany płynem i obrzucony różnymi przedmiotami (w tym oponą). Politykowi pomogła dopiero interwencja ukraińskiej Gwardii Narodowej. Żurawski jest autorem projektu ustawy, która w styczniu tego roku zaostrzyła restrykcje dla uczestników antyrządowych demonstracji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: