Wipler: Na Facebooku Korwin-Mikke jest lepszy niż Merkel. W Europie nie ma sobie równych

Przemysław Wipler już zapowiedział, że Janusz Korwin-Mikke wystartuje w wyborach prezydenckich. - To człowiek, który ma pół miliona fanów na Facebooku, pod tym względem jest lepszy niż Angela Merkel i nie ma polityków w Europie, którzy mogą się z nim mierzyć - przekonywał poseł KNP w Poranku Radia TOK FM.

Przyszłość Kongresu Nowej Prawicy stanęła pod znakiem zapytania z powodu konfliktu we władzach - alarmuje "Rzeczpospolita". Według dziennika po sukcesie w wyborach do europarlamentu najsilniejsi politycy KNP rzucili się sobie do gardeł.

- To by się o tyle zgadzało, że od czasu do czasu Janusz Korwin-Mikke zakłada nową partię. Zawsze wtedy, kiedy dochodzi do sporu w partii, w której już jest prezesem. Jemu się nie chce tych sporów prowadzić, woli zakładać nową partię - stwierdził sceptycznie prowadzący Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel.

"Mamy swoje pięć minut"

Przemysław Wipler, poseł partii Korwin-Mikkego, przekonywał jednak, że nastroje w jego ugrupowaniu są znakomite. - KNP to formacja, która przeżywa niesamowitą rewolucję. Jesteśmy najszybciej rozwijającą się partią w Polsce. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy 5 tys. osób złożyło deklaracje członkowskie - opowiadał gość Poranka Radia TOK FM.

- To 10-krotne zwiększenie liczebności naszej formacji. To głównie bardzo młodzi ludzie, z których 80-90 proc. nigdy wcześniej nie było w żadnej formacji politycznej. To wielka energia, entuzjazm, siła. Mamy swoje pięć minut, czas, w którym wiatr wieje w nasze żagle i musimy jak największą liczbę tych osób efektywnie wprowadzić do polityki - dodał Wipler, nawiązując do zbliżających się wyborów samorządowych.

"Pod tym względem jest lepszy niż Angela Merkel"

A później wybory prezydenckie - podkreślił poseł KNP. - Aż strach mnie obleciał, kiedy pomyślałem, kto będzie waszym kandydatem na prezydenta - stwierdził Wróbel. - To będzie Janusz Korwin-Mikke, z pewnymi szansami - nie zaskoczył Wipler.

- To oczywiste, że liderzy kandydują. Korwin-Mikke to najpopularniejszy, najbardziej znany nasz polityk - wskazywał poseł i przeszedł do przedstawiania atutów swego szefa. - Człowiek, który ma pół miliona fanów na Facebooku, pod tym względem jest lepszy niż Angela Merkel i nie ma polityków w Europie, którzy mogą się z nim mierzyć - zaznaczył.

Oficjalny profil Angeli Merkel na Facebooku polubiło ponad 795 tys. osób. To ponad 300 tys. "lajków" więcej od Janusza Korwin-Mikkego.

Więcej o: