Alina Kabajewa odchodzi z Dumy. "Mam nową pracę"

Słynna gimnastyczka, uważana za wieloletnią partnerkę życiową Władimira Putina, rezygnuje z miejsca w rosyjskim parlamencie. Złota medalistka twierdzi, że odchodzi na własne życzenie, bo "znalazła nową pracę".

Alina Kabajewa - zdobywczyni m.in. złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku - w Dumie zasiada od 7 lat. Reprezentuje partię Jedna Rosja, która stanowi zaplecze polityczne Władimira Putina. Działała m.in. w Komitecie ds. Kultury Fizycznej, Sportu Spraw Młodzieży. Współtworzyła głośne ustawy.

Kabajewa twierdzi, że decyzję o odejściu z rosyjskiego parlamentu podjęła samodzielnie, bez żadnych nacisków. Odchodzi, bo - jak informuje - przechodzi do nowej pracy - pisze agencja AP

Z kolei "Gazeta Wyborcza" powołując się na rosyjski dziennik Wiedomosti donosi, że była już parlamentarzystka "zgodziła się przewodniczyć radzie nadzorczej rosyjskiej spółki medialnej Narodowa Grupa Medialna". Poprosili ją o to akcjonariusze tej firmy. Narodowa Grupa Medialna to największy rosyjski holding medialny.

W 2008 roku media na całym świecie obiegła informacja o "wieloletniej romantycznej relacji" medalistki z (wówczas żonatym) Władimirem Putinem. Pojawiają się również sugestie, że prezydent Rosji jest ojcem dwójki dzieci Kabajewy.

Kreml nie potwierdził tych wiadomości i do dziś zaprzecza plotkom.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: