"Rz": Nazwisko rzecznika rządu niemal pewne. Będzie nim była dziennikarka TVP?

Rzecznikiem rządu Ewy Kopacz może zostać Iwona Sulik, która pracowała jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Stanowisko dla Sulik jest niemal pewne - pisze "Rzeczpospolita".

Iwona Sulik już teraz pracuje z Ewą Kopacz. Jest jej rzeczniczką prasową. M.in. dlatego jej nazwisko zaczęło pojawiać się w kontekście nominacji nowego rzecznika rządu. Sulik miałaby zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską, która ma szansę zostać wicemarszałkiem Sejmu.

"Kopacz darzy ją zaufaniem"

- Pani marszałek darzy Sulik dużym zaufaniem, co jest najważniejsze w przypadku funkcji rzecznika rządu - mówi jeden z polityków z otoczenia Ewy Kopacz. Cytuje go "Rzeczpospolita" .

Iwona Sulik była związana z TVP od końca lat 80. Pracowała jako dziennikarka sejmowa TVP 3 przekształconej później w TVP Info. Tam prowadziła program publicystyczny "Minęła Dwudziesta". Z Kopacz pracuje od 2011 r.

Nowy rząd 22 września

Zmiany na najważniejszych stanowiskach w kraju odbywają się w związku z dymisją rządu Donalda Tuska, który 1 grudnia obejmie funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. 11 września Bronisław Komorowski przyjął dymisję rządu, jednocześnie powierzając mu pełnienie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

Dziś prezydent ma desygnować na nowego premiera kandydatkę koalicji PO-PSL, marszałek Sejmu Ewę Kopacz. 22 września ma zostać powołany nowy rząd.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: