Od 13 lat szuka właściciela zdjęcia znalezionego na gruzach World Trade Center. "Czuję się zobowiązana"

Mimo że od ataków terrorystycznych na World Trade Center minęło już 13 lat, Elizabeth Stringer Keefe nadal szuka właściciela ślubnego zdjęcia, które znalazła w Strefie Zero, na gruzach zburzonych wieżowców.

Keefe wraz z przyjaciółmi publikuje skan odnalezionego zdjęcia w wielu serwisach społecznościowych, jednak do tej pory nie udało się im rozprowadzić go szerzej. W 2011 roku, w dziesiątą rocznicę zamachów, publikowała to zdjęcie 11 dnia każdego miesiąca.

W tym roku, dzięki pomocy strony Universal Hub, która zamieszcza informacje z okolic Bostonu, udało się z fotografią dotrzeć do znacznie szerszej publiczności - w ciągu 14 godzin, jej post na Twitterze udostępniono ponad 32 tysięcy razy.

Właściciel zdjęcia jeszcze się nie zgłosił, jednak Keefe sprawdza kilka potencjalnych tropów.

Ślubne zdjęcie w płonących zgliszczach

Keefe weszła w posiadanie zdjęcia w październiku 2001 roku, podczas wizyty w Nowym Jorku. Jej przyjaciółka odnalazła ślubną fotografię kilka dni po atakach na World Trade Center, ale w związku z przeprowadzką do Kalifornii, przekazała je kobiecie z prośbą, by coś z nim zrobiła.

"Na zdjęciu uchwycono piękną, radosną chwilę. To był ogromny kontrast do tego, co widziałam w Strefie Zero, która podczas mojej wizyty wciąż płonęła. Chciałam je przechować, do czasu aż powróci do swojego właściciela. Czuję się do tego zobowiązana" - powiedziała Keefe w rozmowie z portalem Mashable .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: