Kto marszałkiem Sejmu? Wenderlich typuje Grabarczyka: Ujmowała mnie jego lojalność

- Ewę Kopacz interesują opinie opozycji, każdego wciąga w dyskusję. Stara się łączyć wodę z ogniem, to mi imponuje - komplementował w TOK FM Jerzy Wenderlich z SLD. Jego zdaniem faworytem do zajęcia fotela marszałka Sejmu jest Cezary Grabarczyk, obecny wicemarszałek.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, choć z opozycji, to nie szczędzi ciepłych słów pod adresem Ewy Kopacz. - Jestem zwolennikiem sprawiedliwych ocen. Słabych stron nie będę wymieniać, bo chętnych do tego jest dość. Przez ostatnie trzy lata byłem jednym z najbliższych współpracowników pani marszałek. Wydaje mi, się że pani marszałek potrafi otwierać dyskusję ponad podziałami. Interesują ją opinie opozycji. A kiedy pojawia się gadulstwo, to ucina dyskusję. Widać, że to jest twarda osoba. Stara się łączyć wodę z ogniem, to mi imponuje - mówił w "Poranku Radia TOK FM" polityk SLD.

Zdaniem wicemarszałka Wenderlicha nowej pani premier trzeba dać czas i dopiero potem oceniać. - Zobaczymy, co będzie dobre, a co złe. Jako członek SLD pewnie będę różne rzeczy kontestować. Ale otwartość Ewy Kopacz każe mi przypuszczać, że może być całkiem nieźle w kooperatywie z opozycją. Oczywiście nie z każdą. Ale z nami będzie można się dogadać.

Kopacz doceni

Objęcie przez Kopacz stanowiska premiera oznacza konieczność wyboru nowego marszałka Sejmu. Według Wenderlicha największe szanse ma wicemarszałek Cezary Grabarczyk. - Zawsze ujmowała mnie jego lojalność wobec Ewy Kopacz. To był duet, który potrafił się wspomagać i doskonale współpracować. Myślę, że Ewa Kopacz pamięta o tej dobrej współpracy.

Więcej o: