Niesiołowski o kard. Dziwiszu: Jak można tak kłamać ws. in vitro?!

- To jest przykre i bolesne, że polski Kościół zapisuje najczarniejszy rozdział od czasów, gdy popierał Targowicę i carycę Katarzynę - powiedział Stefan Niesiołowski w Radiu ZET. Poseł ostro skrytykował kardynała Stanisława Dziwisza za jego wypowiedź o in vitro. - Jak kardynał może tak kłamać?! - wykrzykiwał.

- Kłamał, kiedy mówił, że są inne metody niż in vitro, bo nie ma alternatywy. Z in vitro wchodzi się wtedy, kiedy wszystko inne zawiedzie - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik Stefan Niesiołowski. - Niech kardynał Dziwisz powie to małżeństwom, które nigdy nie zobaczą własnego dziecka. Nie zobaczą jak idzie do szkoły, jak się uczy na rowerku jeździć. Bo kardynał uważa, że jest inna metoda, której nie ma - dodał w audycji "Gość Radia ZET".

Niesiołowski podkreślił, że "ma do Kościoła tylko jedną prośbę". - Żeby Kościół nie kłamał. Kiedy z pseudokatolickich mediów, "Niedzieli", "Naszego Dziennika" i Radia "Maryja", idzie nieustająca fala kłamstw, a biskupi tego nie widzą, to jest kompromitacja Kościoła. Jakim autorytetem ma być instytucja, która kłamie? - pytał Niesiołowski.

"Panie Dzierżawski, odrzucimy pana brednie"

Stefan Niesiołowski mówił także o obywatelskim projekcie ustawy penalizującej edukację seksualną. - Pan Dzierżawski powinien pojechać do ajatollaha Chamenei, bo to jest mniej więcej mentor jego, pani Godek i pana Elbanowskiego - powiedział polityk.

- Panie Dzierżawski, odrzucimy pana brednie, odrzucimy je w Sejmie dużą większością głosów - zwrócił się na antenie do organizatora akcji.

Były wicemarszałek Sejmu powiedział, że środowiska skrajnej prawicy "co jakiś czas zamulają Sejm tego typu projektami". Ocenił, że można rozmawiać o edukacji seksualnej, jej formach i szczegółach. - Ale edukacja seksualna w ogóle ma być karana więzieniem?! To za chwilę krótkie sukienki i za duże dekolty mogą być karane. Pan Dzierżawski jest blisko tego - stwierdził.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: