Nowy rząd bez Sikorskiego? "Polski nie stać na taki eksperyment"

Tomasz Sekielski krytykuje pomysł zmiany na stanowisku szefa dyplomacji. - Sikorski zna dyplomatyczne salony, zna ludzi, którzy poruszają się po tych salonach. To nie jest czas na zmiany i personalne przepychanki w tak ważnym ministerstwie. Tym bardziej że nowa pani premier nie ma żadnego doświadczenia w polityce międzynarodowej - uważa gospodarz Poranka Radia TOK FM.

Czy dla Radosława Sikorskiego znajdzie się miejsce w rządzie Ewy Kopacz? Zdaniem Tomasza Sekielskiego nie powinniśmy zmieniać szefa dyplomacji. - W obecnej napiętej sytuacji międzynarodowej pozbywanie się ministra spraw zagranicznych z wieloletnim doświadczeniem i osobistymi kontaktami to jest eksperyment ryzykowny, na który Polski nie stać. Tym bardziej że nowa pani premier nie ma żadnego doświadczenia w polityce międzynarodowej, nie mówiąc już o kontaktach zagranicznych.

Na ewentualnych następców typowani są m.in. były europoseł PO Paweł Zalewski i polski ambasador w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf.

- Szefem dyplomacji powinien być nadal Radosław Sikorski. Zna dyplomatyczne salony i ludzi, którzy poruszają się po tych salonach. To nie jest czas na zmiany i personalne przepychanki w tak ważnym ministerstwie, jakim jest resort spraw zagranicznych - mówił Tomasz Sekielski w Poranku Radia TOK FM.

Zobacz wideo
Więcej o: