Korwin-Mikke wprowadza córkę do polityki? Zabrał ją na Forum Ekonomiczne do Krynicy

Najpierw był start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, teraz wraz z ojcem pojawiła się na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wszystko wskazuje na to, że Janusz Korwin-Mikke stara się wprowadzić do polityki swoją córkę Korynnę.

Korynna jest najmłodszą z sześciorga dzieci przewodniczącego Kongresu Nowej Prawicy. W rozmowach z prasą przedstawia się jako projektantka mody, prowadzi też butik Lila Róż na warszawskim Powiślu.

Choć córka prezesa KNP wcześniej nie była aktywna w polityce, dość nieoczekiwanie wystartowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego; znalazła się na dziewiątym miejscu w okręgu gorzowskim. - Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez mojej wiedzy. Pewnie potrzebowali kobiet na listach, poza tym chciał, żeby nazwisko ją uwiarygodniło - tłumaczyła wtedy w rozmowie z portalem natemat.pl.

W trzydniowym forum wzięło udział ponad 3 tys. osób

Korynna nie dostała mandatu europosłanki, jednak jej ojciec najwyraźniej nie zrezygnował z prób wypromowania jej w polityce. Korwin-Mikke pojawił się z nią podczas zakończonego wczoraj trzydniowego XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

W skład programu forum weszło ponad 150 sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych, prezentacji, wydarzeń specjalnych i kulturalnych, w których uczestniczyło ponad 3 tys. osób.

Krynicka konferencja należy do najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku wśród debat dominowała tematyka ekonomiczna, polityczna i społeczna, choć nie zabrakło także dyskusji poświęconych innowacjom, mediom czy ochronie zdrowia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: