Hofman "chory". Nie mógł pojawić się w sądzie. Ale w Krynicy już był. Paradowska: lewe zwolnienie? Skandal

Nie lada pech spotkał rzecznika PiS Adama Hofmana. Poseł miał się stawić w sądzie, ale zachorował. W tym samym jednak czasie udał się na Forum Ekonomiczne do Krynicy. - To było polecenie prezesa Kaczyńskiego - tłumaczy sam zainteresowany. Janina Paradowska komentowała to krótko: skandal.

"Wnoszę o zniesienie terminu rozprawy wyznaczonego na dzień 3 września 2014, godz. 9, ze względu na niemożność stawiennictwa pozwanego ze względu na chorobę - pismo o takiej treści z dopiskiem 'pilne' wysłał we wtorek prawnik Adama Hofmana. Dołączył też do niego ledwo czytelne zwolnienie lekarskie" - pisze "Super Express" .

"Sami wiecie, jaki jest prezes"

Zwolnienie to dotyczyło sprawy, która odbyła w kaliskim sądzie. Hofman miał się tam stawić na rozprawie ws. oskarżenia o pomówienie PSL. Mimo że nie pojawił się na sali rozpraw, pojechał na Forum Ekonomiczne do Krynicy-Zdrój, gdzie był także prezes PiS Jarosław Kaczyński i inni politycy tej partii.

- Mam gorączkę i biorę tabletki. Zostałem wezwany w ostatnim momencie i musiałem przyjechać. Sami wiecie, jaki jest prezes - tłumaczył się Hofman. Jego słowa cytuje "SE".

Paradowska: Skandal

- Na zdjęciach uśmiechnięty, wyglądający super, nieskażony żadną chorobą... Takie lekceważenie prawa przez parlamentarzystę i branie lewego zwolnienia to skandal - komentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: