Ukraińska dziennikarka przerywa wywiad dla prokremlowskiej stacji. "Russia Today, przestańcie kłamać?

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał - podczas rozmowy z dziennikarką RT producentka ukraińskiej stacji nie chciała odpowiadać na pytania. - Jesteście odpowiedzialni za tysiące ofiar w moim kraju - zaatakowała pracowników prokremlowskiej telewizji.

W jednym z wtorkowych programów stacji RT (dawniej Russia Today) dziennikarka Anissa Naouai usiłowała przeprowadzić rozmowę z Tetianą Pusznową - producentką nowego ukraińskiego kanału Ukraine Today.

Podczas połączenia na żywo Pusznowa miała z Kijowa powiedzieć kilka słów o tej inicjatywie - Ukraine Today to ukraiński odpowiednik RT, anglojęzyczna stacja mająca prezentować światu "ukraiński punkt widzenia". Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem.

"Russia Today, przestańcie kłamać"

Pusznowa, zamiast opowiedzieć o swojej pracy, ostro zaatakowała rozmówczynię.

- Nie pamiętam pani imienia, ale pani także jest odpowiedzialna za tysiące, tysiące ofiar w moim kraju. A Russia Today, która jest finansowana przez Kreml, kłamie na temat mojego kraju, kłamie na temat Ukraińców - mówiła Pusznowa.

 

Dziennikarka stwierdziła, że "dlatego nie będzie komunikować się" z RT, i zaapelowała, by zagraniczni dziennikarze nie współpracowali z tą stacją. Gdy prowadząca starała się ratować sytuację i dopytywać o pracę Ukraine Today, kijowska stacja zaprezentowała grafikę z napisem "Russia Today, przestańcie kłamać".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: