Roman Dmowski wiecznie żywy? Wpadka autorów unijnego raportu o polskiej e-administracji

Czytając opracowany dla Komisji Europejskiej dokument "eGovernment in Poland? można natknąć się na zaskakującą informację: otóż jednym z wiceministrów w polskim rządzie jest rzekomo... przedwojenny twórca endecji Roman Dmowski.

Raport Komisji Europejskiej poświęcony e-administracji w Polsce to jeden z tych dokumentów, które na ogół przyciągają uwagę wąskiej raczej grupy ekspertów, urzędników czy polityków. Jednak to konkretne opracowanie zdobyło sobie zaskakującą popularność wśród polskich internautów. A wszystko to za sprawą Romana Dmowskiego.

Roman Dmowski wiecznie żywy?

Choć dokument pochodzi z marca, dopiero w ostatnim czasie ktoś wychwycił nietypową pomyłkę, którą popełnili jego autorzy. Odkryciem tym na Twitterze podzielił się m.in. Piotr "VaGla" Waglowski. Pokazał on fragment opracowania, w którym przedstawione są osoby odpowiedzialne w polskich władzach za sprawy e-administracji: minister Rafał Trzaskowski oraz podsekretarz stanu w resorcie administracji i cyfryzacji Roman Dmowski.

I choć personalia podsekretarza nie są wcale pomyłką - pan Roman Dmowski (ur. 1969 r.) naprawdę pracuje w MAiC, to autorzy raportu mocno pomylili się wstawiając do dokumentu zdjęcie Romana Dmowskiego - zmarłego w 1939 r. przywódcy polskiej endecji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: