Bardzo niefortunny konkurs Malaysia Airlines. Napisz, co chcesz zrobić przed śmiercią i wygraj iPada

Bardzo niefortunną decyzją okazało się zorganizowanie przez linie lotnicze Malaysia Airlines konkursu, w którym do wygrania były bilety lotnicze i iPady. Pytanie konkursowe brzmiało: "Co najbardziej chciałbyś zrobić lub zobaczyć przed śmiercią i dlaczego?" W dwóch katastrofach lotniczych tych linii zginęło w tym roku 537 osób.

Kampania reklamowa była skierowana do klientów w Australii i Nowej Zelandii. Konkurs miał tytuł "My Ultimate Bucket List". Bucket list to potoczna nazwa listy rzeczy, które chciałoby się zrobić lub zobaczyć zanim "kopnie się w kalendarz".

Ze strony internautów natychmiast posypały się oburzone komentarze. W wyniku dwóch katastrof lotniczych w samolotach tego przewoźnika zginęło w tym roku 537 osób - w marcu lot 370 zniknął bez śladu na trasie z Kuala Lumpur do Pekinu, a w lipcu lot 17 został zestrzelony przez separatystów nad Ukrainą.

Strona konkursowa została bardzo szybko usunięta, jednak jak podaje serwis Daily Mail , do wygrania było 17 iPadów lub biletów do Kuala Lumpur.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: