To już oficjalne: kolejny poseł Palikota przeszedł do SLD. Sojusz: Można się spodziewać, że będą następni

Witold Klepacz, dotychczasowy poseł Twojego Ruchu, opuścił partię Janusza Palikota i przeszedł do SLD. To już czwarty w ciągu ostatnich dni poseł, który opuścił TR.

"Palikot reaguje nerwowo na kryzys w partii. Na jednym z posiedzeń TR miał wołać, by wstali ci, którzy chcą odejść" - pisała wczoraj "Rzeczpospolita". Serwis Rp.pl podał z kolei, że partię zamierza opuścić poseł Witold Klepacz. Informację tę potwierdził dzisiaj Sojusz. "Nowy poseł KP SLD. Witold Klepacz dołączył do nas. Witamy na pokładzie!" - napisała partia na Twitterze.

Witold Klepacz to czwarty w ciągu ostatnich dni poseł, który opuścił Twój Ruch. Podobnie jak Klepacz, z TR do SLD przeszli także Maciej Banaszek i Krzysztof Kłosowski. Jan Cedzyński tymczasem zrezygnował z członkostwa w partii Palikota. Klepacz dostał się do Sejmu w 2011 r. z list SLD. Rok później porzucił Sojusz i przeszedł do Twojego Ruchu.

Jak podaje Polskie Radio , powołując się na wypowiedź rzecznika Sojuszu, do 6 września można spodziewać się, że kolejni posłowie będą przystępowali do klubu SLD. Tego dnia w Warszawie ma odbyć się spotkanie ze wszystkimi organizacjami i partiami, które mają podpisać porozumienie wyborcze w ramach "SLD-Lewica Razem".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: