"Rz": kolejny poseł Twojego Ruchu przechodzi do SLD. Partia "idzie na dno"?

"Palikot reaguje nerwowo na kryzys w partii. Na jednym z posiedzeń TR miał wołać, by wstali ci, którzy chcą odejść" - pisze "Rzeczpospolita". Portal Rp.pl dodaje zaś, że w sobotę TR opuści kolejny poseł - Witold Klepacz.

"Twój Ruch idzie na dno. Przyznają to otwarcie jego posłowie" - podaje "Rzeczpospolita" . Gazeta dodaje, że "nikt nie wierzy, że komisja śledcza ds. likwidacji WSI może pomóc w wyhamowaniu kryzysu", choć jej powstanie postulował jeden z posłów TR Artur Dębski.

"Szykują się kolejne odejścia"

"Rzeczpospolita" przypomina, że opały klubu Palikota zaczęły się po wyborach europejskich 25 maja, kiedy okazało się, że sondaże wskazujące, iż partia jest pod progiem wyborczym, pokrywają się z rzeczywistością. Od kilku dni TR nie jest też już trzecią siłą w Sejmie, odkąd opuściło go trzech posłów.

"Nastroje w partii są fatalne i nikt tego nie kryje. W klubie słychać zaś, że szykują się kolejne odejścia posłów" - pisze gazeta i cytuje posłankę Zofię Popiołek, która w serwisie NaTemat powiedziała: - Mam obawy, że skończymy jak partia Andrzeja Leppera. Kilka godzin później na stronie internetowej "Rzeczpospolitej" pojawiła się informacja, że "przejście do SLD ogłosi w sobotę poseł Twojego Ruchu Witold Klepacz".

Jak Janusz Palikot tracił swoich posłów [WYKRES]

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: