Turyści z całego świata ściągają do Kolorado po legalną marihuanę

- Przyjeżdża tu mnóstwo autobusów z turystami z całego świata. Przyjeżdżają nawet z Japonii i Arabii Saudyjskiej. Są autobusy czarterowe z Teksasu - opowiada w rozmowie z CNN Toni Fox, właściciel 3D Cannabis Center. W Kolorado marihuana jest legalnie sprzedawana od stycznia tego roku.

W 3D Cannabis Center klienci mogą obejrzeć szklarnię, w której rosną konopie. Jak zapewnia Toni Fox, jest nastawiony przede wszystkim na turystów. Szacuje, że aż 70 proc. jego klientów to osoby spoza stanu. Dodaje, że dziennie przyjeżdża około 200 osób - podaje CNN .

Kolorado stało się wakacyjnym hitem

Stan Kolorado przeżywa w tym roku turystyczne oblężenie. Nikt nie ma wątpliwości, co sprawia, że nagle zapragnęli tu przyjechać mieszkańcy Teksasu, Kalifornii czy stanu Georgia. To najbliższe miejsce, gdzie mogą legalnie kupować marihuanę.

Ożywienie turystyczne nie pozostało bez wpływu na lokalny budżet. Z szacunków wynika, że wpływy podatkowe ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych sięgnęły w pierwszej połowie roku 19 milionów dolarów. Za dużą część obrotów odpowiadają przyjezdni.

Sylwestrowe kolejki przed sklepami

1 stycznia 2014 roku sklepy w całym stanie Kolorado rozpoczęły sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych - legalnie, dla każdego powyżej 21 lat. Świat obiegły fotografie gigantycznych kolejek ustawiających się przed sklepami w oczekiwaniu na północ. Większość z nich otwierała się o tej godzinie, gdy tylko zaczynało obowiązywać nowe prawo.

Kolorado jest pierwszym stanem w USA, który się na to zdecydował (w przyszłym tygodniu jako drugi sklepy z rekreacyjną marihuaną otworzy stan Waszyngton) i jest postrzegany jako "laboratorium doświadczalne" przez wiele innych stanów rozważających pójście tą samą drogą.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: