Miller: Powstanie komisja śledcza ws. raportu WSI. Tak, to będzie narzędzie walki politycznej

- Niezależnie od intencji twórców każda komisja śledcza przeradza się w narzędzie walki politycznej - stwierdził w "Poranku Radia TOK FM" Leszek Miller, szef SLD. Przyznał, że walce politycznej służyć będzie także komisja ws. raportu WSI. Potwierdził, że jego partia wraz z PO i TR będzie głosować za jej powstaniem.

Wiadomo już, że PO poprze wniosek o stworzenie komisji śledczej ws. raportu z likwidacji WSI. - To znaczy, że ta komisja powstanie - stwierdził w "Poranku Radia TOK FM" Leszek Miller, szef SLD. Potwierdził, że także jego partia jest za wnioskiem.

Dębski: Za usunięcie danych z raportu WSI żądano nawet 200 tys. zł >>>

Miller zaznaczył, że w związku z komisją odczuwa satysfakcję. Jednocześnie jednak żałuje, że powstała ona tak późno, siedem lat po publikacji raportu WSI. - Do wyborów rok i nie wiem, czy komisja zakończy prace - mówił szef SLD.

Prowadzący audycję Tomasz Sekielski pytał, czy Miller nie obawia się, że komisja będzie jedynie narzędziem walki politycznej PO z PiS. - Tak, to będzie narzędzie walki politycznej - odparł polityk. - Niezależnie od intencji twórców każda komisja się w nie przeradza - dodał.

Więcej o: