"Gazeta Wrocławska": poseł PO składa mandat. Powód? "Intratna propozycja zawodowa"

Poseł Platformy Obywatelskiej Jakub Szulc złożył dziś mandat poselski. - Rezygnuję ze względów osobistych i zawodowych - powiedział "Gazecie Wrocławskiej". Wedle informacji gazety chodzi o "intratną propozycję zawodową".

- To prawda, otrzymałem ciekawą propozycję, jednak na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. Dlatego rezygnuję z polityki ogólnopolskiej - powiedział Szulc dziennikarzom lokalnej gazety. Wedle jej informacji chodzi o stanowisko w firmie doradczej.

Taki scenariusz uprawdopodabnia fakt, że Szulc był w latach 1996-2005 związany z branżą finansów. W 1998 ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jednocześnie jednak były poseł w rozmowie z portalem 300polityka.pl stwierdził, że nie wyklucza też kariery samorządowej.

W 2005 roku został wybrany posłem. Do Sejmu dostał się także w 2007 i 2011 roku. W latach 2008-2012 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Wedle " Gazety Wrocławskiej " w Sejmie zastąpi go Robert Jagła, szef rady powiatu PO w Świdnicy. Jakub Szulc nie zamierza występować z partii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: