Kurkiewicz: Lewica? W Polsce wszystkie partie mają skrzydło lewe i prawe, wszelkie możliwe frakcje

- Wszystkie partie w Polsce są zbudowane z wszystkich możliwych frakcji. Każda ma swoje lewe skrzydło, prawe skrzydło i tzw. rozsądne centrum, które jest nie wiadomo czym - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Roman Kurkiewicz z Collegium Civitas. Jego zdaniem zastanawianie się, czy dana partia jest lewicowa czy prawicowa, jest bezzasadne.

- Wyborcom lewicy nie podoba się Palikot - powiedział Krzysztof Gawkowski z SLD , opisując zamówione przez partię badania opinii publicznej. - Czy Janusz Palikot faktycznie jest obciążeniem dla lewicy? - zapytała publicystów Dominika Wielowieyska, prowadząca Poranek Radia TOK FM.

Czy Palikot to lewica?

- Pytanie, czy Palikot to lewica - stwierdziła Renata Grochal z "Gazety Wyborczej". - Ciągle się zastanawiam, czy Palikot to nie ugrupowanie liberalne - dodała. I przypomniała, że do Zielonych odeszła Anna Grodzka, która miała współtworzyć program gospodarczy Twojego Ruchu i która była w sporze z Łukaszem Gibałą, twardym liberałem, wcześniej posłem PO.

- Pytania, czy lewica się zjednoczy, kto jest lewicą, są wtórne - zaznaczył Roman Kurkiewicz z Collegium Civitas. - Wszystkie partie w Polsce są zbudowane z wszystkich możliwych frakcji. Każda ma swoje lewe skrzydło, prawe skrzydło i tzw. rozsądne centrum, które jest nie wiadomo czym - powiedział.

"Palikot wciska pastę z powrotem do tubki"

Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute, think tanku Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, stwierdził, że dyskusje na temat lewicy są "urocze", a same partie "zabawne". - SLD pozoruje jakieś ruchy, walcząc z demografią, bo jego elektorat wymiera. A organizacja wokół Palikota jest jeszcze śmieszniejsza. To człowiek, który szuka swojego elektoratu, co rusz miota się to na lewo, to na prawo, trochę jakby wciskał pastę z powrotem do tubki - mówił. - Palikot jest karykaturą tego, o czym mówił Romek Kurkiewicz - skwitował.

Więcej o: