Zaginiony lot MH370. Zniknęły pieniądze z kont czterech pasażerów

Choć minęło już pięć miesięcy od zaginięcia w tajemniczych okolicznościach boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych, miejsce katastrofy samolotu wciąż jest nieznane. Chwilę po starcie, 8 marca 2014 roku, maszyna zniknęła z radarów. Teraz odkryto, że na kontach kilku pasażerów lot MH370 brakuje pieniędzy - ujawnił malezyjski dziennik ?New Straits Times?.

Z informacji policji, która prowadzi dochodzenie w sprawie zaginionych pieniędzy, chodzi o sumę 111 tys. malezyjskich ringgitów (nieco ponad ok. 108 tys. zł). Pieniądze zostały wyprowadzone z kont czterech pasażerów feralnego lotu MH370. Informację o wycieku z konta zgłosił kierownik lokalnego oddziału banku.

Z policyjnego raportu wynika, że środki zostały wyprowadzone przez nieznaną osobę 18 lipca 2014 roku, prawie cztery miesiące od zaginięcia malezyjskiego boeinga. Dopiero podczas kontroli wewnętrznej pracownicy banku odkryli, że na rachunku rozliczeniowym pasażerów MH370 brakuje konkretnej kwoty.

Prowadzący dochodzenie poinformowali dziennikarzy, że przed zgłoszeniem skargi na policję bank przeprowadził wewnętrzne śledztwo. Jego wyniki mogą wskazywać na trop związany z cyberprzestępczością.

Dziennik zauważa, że choć wycofanie pieniędzy z rachunku bankowego pasażerów MH370 budzi podejrzenia, to trudno powiedzieć, czy stanowi jakąkolwiek istotną wskazówkę, która może mieć znaczenie dla głównego przedmiotu śledztwa, czyli zniknięcia samolotu malezyjskich linii lotniczych.

Tymczasem mimo wielu prób, zaangażowania służb ratunkowych i marynarek wojennych kilku państw, nadal nie udało się odnaleźć choćby drobnego fragmentu samolotu. Ostatnio podano, że w poszukiwania boeinga 777 zaangażuje się holenderska firma inżynierska Fugro zajmująca się m.in. badaniami geotechnicznymi, która dysponuje specjalistycznym statkiem "Discovery". Z kolei Australijska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ATSB) w oświadczeniu z 6 sierpnia zadeklarowała, że wyśle do pomocy w poszukiwaniach dwa statki, sprzęt i doświadczonych badaczy do przeszukiwań w południowej części Oceanu Indyjskiego.

Samolot malezyjskich linii lotniczych lot MH370 z 239 pasażerami na pokładzie zaginął podczas podróży z Kuala Lumpur do Pekinu. Na podstawie zapisów lotu samolot zniknął z radarów tuż po starcie z Malezji. 14 marca rząd Malezji ogłosił, że boeing 777 lot MH370 rozbił się w południowej części Oceanu Indyjskiego.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: