Powstał portal z listą "katolickich ginekologów?. Projektowi patronuje prof. Chazan

Promowany przez katolickie media portal oplodnosci.pl jest "bazą wiedzy medycznej dotyczącej szkodliwości antykoncepcji, aborcji i in vitro?. Znajduje się w nim także lista katolickich "lekarzy, którzy posiadają sumienie?.

O portalu oplodnosci.pl informują dziś m.in. " Gość Niedzielny " i " Fronda ". "Wreszcie mamy konkretną listę lekarzy, nie tylko ginekologów, którzy naprawdę służą pacjentom" - czytamy w entuzjastycznym artykule na stronie internetowej drugiego z tych czasopism.

Opublikowana lista ok. 70 nazwisk obejmuje lekarzy z całej Polski, którzy stosują "w swojej praktyce metody rozpoznawania płodności (MRP), obserwacje cykli menstruacyjnych". "Gość Niedzielny" dodaje też, że "włączeni do niej specjaliści podpisali stosowną deklarację".

Opieka merytoryczna: prof. Bogdan Chazan

Strona przeznaczona jest nie tylko dla pacjentów "zainteresowanych zdrowiem prokreacyjnym" i "osób prowadzących obserwacje cyklu", ale także lekarzy, studentów i i instruktorów metod rozpoznawania płodności (MRP/NPR).

Poza listą lekarzy są na niej opublikowane artykuły naukowe, opisy metod rozpoznawania płodności, a także "baza wiedzy medycznej dot. szkodliwości antykoncepcji, aborcji i in vitro". Jak czytamy, "stronę tworzy grupa lekarzy, studentów i instruktorów MRP z całej Polski".

Merytorycznego wsparcia całej inicjatywie dostarczają zaś prof. Bogdan Chazan, prof. Janusz Gadzinowski, prof. Dorota Kornas-Biela oraz prof. Stanisław Cebrat.

"Cieszy ten fakt, że wreszcie pacjenci mogą znaleźć lekarza, który posiada sumienie, i który nie będzie np. na wizycie ginekologicznej zalecał pacjentce antykoncepcji czy insynuował aborcji. A są tacy, niestety!" - podsumowuje inicjatywę "Fronda".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: