Były aniołek Kaczyńskiego "rzuca wyzwanie": Najlepsza whisky dla każdego, kto podpali tęczę

Tęcza na pl. Zbawiciela w Warszawie przestała być symbolem "homo-terroru". Od wczoraj to symbol komunizmu. Przynajmniej tak twierdzi jedna z byłych aniołków Kaczyńskiego - Magdalena Żuraw. Była kandydatka PiS w wyborach z 2011 roku na Twitterze oferuje whisky wandalom, którzy (po raz kolejny już) podpalą tęczę.

Kolejna próba spalenia tęczy sprowokowała byłą kandydatkę na posłankę z ramienia PiS w wyborach z 2011 roku do "rzucenia wyzwania" wszystkim, których razi czy wręcz oburza warszawska tęcza. Żuraw napisała na Twitterze, że postawi najlepszą whisky każdemu, kto podpali komunistyczną (już nie gejowską) tęczę na placu Zbawiciela.

To zmiana. Do tej pory na celowniku Magdaleny Żuraw byli geje, czyli "homosie", inaczej mówiąc ludzie "paplający babskie bzdury", "chorzy na bycie gejami".

Wpis Żuraw sprowokował innych użytkowników Twittera do komentarzy. Wzięto pod uwagę zarówno cenę alkoholu jak i samo nawoływanie przez byłą kandydatkę PiS na posła do przestępstwa:

Przy okazji wpisu byłego aniołka, warto przypomnieć jej jeszcze jedną złotą myśl. Tym razem o kobietach. "Miejscem kobiety jest dom. Dobra literatura, poezja (pisana przez mężczyznę), ukochane dziecko. Tam może się rozwijać, tam realizować i stamtąd zmieniać świat."

Choć tęcza na pl. Zbawiciela ma krótką historię, powstała zaledwie przed dwoma laty, to instalacja była już kilka razy podpalana, a jej konsekwentna odbudowa była oprotestowywana przez środowiska prawicowe.

Ostatni raz miał miejsce wczoraj rano. Policja zatrzymała dwóch pijanych mężczyzn podejrzewanych o podpalenie instalacji. Ogień zauważył strażnik miejski na kamerze monitoringu. Wstępnie zarzewie pożaru gasili pracownicy z pobliskich kawiarni. Na miejsce wezwano też straż pożarną, która dogasiła pożar. Spłonęło kilka metrów instalacji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: