Poseł zatrzymany przez policję. Żalek: Nie popełniłem wykroczenia, policjantka była agresywna

Policja zatrzymała auto posła Polski Razem Jacka Żalka, gdy ten wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej - informuje tvn24.pl. Policja mówi o bardzo niebezpiecznym manewrze, Żalek - o ?niezwykle agresywnej funkcjonariuszce?.

Na drodze krajowej nr 8 w okolicach Białegostoku patrol policyjny zatrzymał auto, które wyprzedzało na podwójnej ciągłej. Jak powiedział tvn24.pl jeden z funkcjonariuszy , "manewr był tak niebezpieczny, że samochody jadące z naprzeciwka musiały uciekać na pobocze". Kierowcą samochodu okazał się poseł Jacek Żalek.

Rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski poinformował, że policja zwróci się do marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie posła do odpowiedzialności za niedostosowanie się do przepisów.

Żalek odpiera zarzuty policji

Poseł Żalek twierdzi jednak, że nie popełnił żadnego wykroczenia. Był natomiast "zaszokowany niekompetencją policjantki z tego patrolu". Informuje również, że nie przekroczył podwójnej linii ciągłej, a ciężarówka sama zjechała na pobocze, by nie tamować ruchu.

- Policjanci twierdzili, że mają nagranie z moim rzekomym wykroczeniem. Nie mogłem go obejrzeć, a ono obiektywnie rozstrzygnie, kto ma rację. Funkcjonariuszka odmówiła wylegitymowania się. Dlatego zażądałem pojawienia się na miejscu jej przełożonego. Odmówiono mi tego prawa - przekonywał poseł w rozmowie z tvn24.pl.

Powiedział też, że policjanci pozwolili mu odjechać, gdy okazało się, że jest posłem, a funkcjonariuszka była "niezwykle agresywna".

Kolejne wykroczenie posła?

Z relacji policjantów wynika jednak, że to Żalek nie chciał pokazać prawa jazdy ani dowodu rejestracyjnego. Pokazał natomiast legitymację poselską, w związku z czym funkcjonariusze musieli zakończyć interwencję.

Jacek Żalek zrezygnował z immunitetu rok temu, w sprawie wykroczenia drogowego, które popełnił. Nadal jest chroniony immunitetem poselskim, ale już z wyłączeniem przypadku w którym został go pozbawiony.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: