Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej: Homoseksualiści żyją o 20 lat krócej

- Homoseksualiści żyją o 20 lat krócej niż heteroseksualiści - stwierdził na antenie TVN24 Mateusz Dzieduszycki, rzecznik diecezji warszawsko-praskiej. - Współczuję im - dodał.

Zdaniem Dzieduszyckiego homoseksualiści umierają wcześniej, ponieważ "prowadzą niezdrowy tryb życia". - Ja im współczuję - powiedział rzecznik. - Należy tak rządzić życiem społecznym, żeby w ten styl życia nie popadli ludzie, którzy mogą się przed tym uchronić - dodał.

Zapytany o to, czy osoby, które ostatnio podpaliły tęczę na placu Zbawiciela, powinny zostać ukarane więzieniem, odparł, że "na pewno nie". - Zdarza się, że sądy za gorsze sprawy uniewinniają ludzi - dodał.

W tym momencie do rozmowy włączył się prof. Jan Hartman. - Wyrok musi być surowy - powiedział. Już całe społeczeństwo dowiedziało się, że to miejsce jest pod szczególną ochroną państwa - dodał.

W jego ocenie "faszyści, napadając na to dzieło, wielokrotnie uczynili z niego symbol". To była tylko ozdoba placu, a teraz plac Zbawiciela stal się miejscem starcia faszyzmu ze społeczeństwem demokratycznym, otwartym - stwierdził.

- Pan chyba faszyzmu nie widział! - protestował Dzieduszycki.

Jan Hartman dodał, że tęcza nie powinna zniknąć z placu Zbawiciela, bo "jest symbolem praworządnego państwa, które strzeże konstytucji".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: