Donald Tusk będzie dziś jednak na Powązkach. "Premier odda hołd powstańcom?

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Donald Tusk weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Premier, który w poniedziałek przeszedł operację barku, jest obecnie na urlopie zdrowotnym.

Jeszcze dwa dni temu rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z Gazeta.pl informowała, że premiera prawdopodobnie nie będzie 1 sierpnia pod pomnikiem Gloria Victis, w miejscu corocznych uroczystości rocznicowych.

- Kancelarię premiera na pewno będzie reprezentował minister Jacek Cichocki. No, chyba że stan zdrowia premiera pozwoli mu na obecność - mówiła Kidawa-Błońska. Dziś Centrum Informacyjne Rządu zawiadomiło jednak, że Donald Tusk weźmie udział w uroczystościach i "odda hołd powstańcom". Absencja szefa rządu miała być wynikiem zabiegu chirurgicznego barku, który przeszedł w poniedziałek. Premier jest obecnie na tygodniowym zwolnieniu zdrowotnym.

Wiele wskazuje na to, że na Powązkach zabraknie w tym roku Władysława Bartoszewskiego. - Ma to związek ze stanem zdrowia jego żony, która zawsze mu towarzyszy, i z upałami - mówiła nam rzeczniczka rządu. - Choć znając profesora i jego temperament, niczego nie można do końca wykluczyć - dodała Kidawa-Błońska.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: