Wojciech Modest Amaro przeprasza Roberta Sowę za wywiad we "Wprost"

- Przed otwarciem "Sowa & Przyjaciele" Robert Sowa bywał u nas w Atelier dość regularnie i nie krył, że zżyna, kopiuje, notuje - m.in. za te słowa z czerwcowego wywiadu dla "Wprost" Wojciech Amaro przeprasza swojego kolegę po fachu. Znany kucharz opublikował na łamach tygodnika specjalne oświadczenie w tej sprawie.

- Przed otwarciem "Sowa & Przyjaciele" Robert Sowa bywał u nas w Atelier dość regularnie i nie krył, że zżyna, kopiuje, notuje. Nie mam z tym problemu - mówił Amaro w wywiadzie dla "Wprost" z 30 czerwca, komentując głośną "aferę taśmową". Kucharz stwierdził też, że "Sowa & Przyjaciele" to restauracja "nie najwyższych lotów", a jej salonik VIP "zbyt elegancko nie wygląda" - przypomina wypowiedź Amaro portal Wirtualne Media .

W najnowszym numerze tygodnika Amaro przeprasza za swoje słowa. "Moje wypowiedzi nie miały na celu deprecjonowania Roberta Sowy ani restauracji Sowa i Przyjaciele" - pisze w oświadczeniu Amaro.

Wojciech Modest Amaro, kucharz i restaurator, jest autorem dwóch książek: "Natura kuchni polskiej" oraz "Kuchnia polska XXI wieku". W 2013 został przewodniczącym jury telewizyjnego reality show Top Chef, a w 2014 poprowadził polską edycję programu Hell's Kitchen.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: