Korwin-Mikke ma kolejnego posła w Sejmie. To były polityk PiS

Poseł Jarosław Jagiełło został drugim posłem Kongresu Nowej Prawicy - ustaliła Gazeta.pl. Informację potwierdziła nam Anna Karbowska z KNP. - Pan poseł złożył już pisemną deklarację - powiedziała.

Partia Korwin-Mikkego ma więc w Sejmie już dwóch posłów - pierwszym był Przemysław Wipler. Poseł Jagiełło jest w Sejmie od 2005 roku. Wcześniej był działaczem AWS i PiS.

Pierwszym posłem KNP został kilka miesięcy temu Przemysław Wipler. Obaj są niezrzeszeni, gdyż do utworzenia koła parlamentarnego potrzeba trzech posłów.

Anna Karbowska z Kongresu Nowej Prawicy nie zdradza, z czyjej inicjatywy rozpoczęły się rozmowy o współpracy z posłem Jagiełło. Wygląda jednak na to, że decyzja o przystąpieniu polityka do KNP, była dosyć niespodziewana. - Właśnie się dowiedziałam, nie zaplanowaliśmy jeszcze żadnej konferencji w tej sprawie - przyznała w rozmowie z Gazeta.pl.

Transfer potwierdził na Facebooku także Korwin-Mikke: "Do KNP wstąpił Jarosław Jagiełło (Łódź, do tej pory niezależny). Jagiełło wszedł z listy PiS (z XIII m.), wystąpił z tej partii niemal od razu, głosował samodzielnie" - napisał lider KNP.

Z samym posłem Jagiełło nie udało nam się skontaktować.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS