Nowy sondaż GfK Polonia: Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę. 14 punktów różnicy

Wedle najnowszego sondażu wyborczego GfK Polonia PiS może liczyć na poparcie 42 proc. Polaków. Na Platformę głosować chce zaś jedynie 28 proc. wyborców. Gdyby wybory odbyły się w lipcu, do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD, PSL i Nowa Prawica.

Wedle najnowszego badania GfK Polonia obie prowadzące w sondażu partie zanotowały względem minionego miesiąca duży skok poparcia: PiS zyskał prawie 5,6 proc. osiągając wynik 42,4 proc., podczas gdy PO straciła aż 12 punktów i dziś popierana jest tylko przez 27,7 proc. respondentów.

Kolejne miejsca w wyścigu o miejsce w Sejmie zajęły SLD (9,6 proc.), PSL (5,9 proc.) oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (5,4 proc.). Do parlamentu nie dostałby się zaś Twój Ruch, na który chce głosować tylko 2,2 proc. ankietowanych, a także Solidarna Polska (1,3 proc.) oraz Polska Razem Jarosława Gowina, popierana przez 1,1 proc. badanych (warto jednak pamiętać, że badanie przeprowadzono jeszcze przed porozumieniem PiS, SP i PRJG).

Wedle GfK Polonia gotowość pójścia do urn deklaruje obecnie 46 proc. Polaków. 48 proc. na wybory się nie wybiera, a 6 proc. jest niezdecydowana. Badanie przeprowadzono w dniach 10-13 lipca 2014 r. "na podstawie reprezentatywnej imiennej próby pełnoletnich Polaków wylosowanej z bazy PESEL". Próba wynosiła 1020 osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: