"Druga zimna wojna. Zachód przegrywa z Putinem" - bardzo wymowna okładka "Time"

"Putin wspiera separatystów, którzy zestrzelili malezyjski samolot. Jak to możliwe, że kolejne kryzysy jedynie go wzmacniają" - pyta w okładkowym tekście amerykański tygodnik "Time". A ilustrująca go okładka robi wrażenie, wieszcząc drugą zimną wojnę.

Czerwona płaszczyzna, Putin rzucający cień w kształcie samolotu i tytuł "Druga zimna wojna. Zachód przegrywa z Putinem" - tak samą okładką najnowszego numeru tygodnik "Time" komentuje rozwój kryzysu ukraińskiego. "Putin wspiera separatystów, którzy zestrzelili malezyjski samolot. Jak to możliwe, że kolejne kryzysy jedynie go wzmacniają" - pyta w okładkowym tekście autor amerykańskiego tygodnika społeczno-politycznego.

- Czy tym razem Putin posunął się za daleko? Dni mijają, odór ciał gęstnieje, a prezydent Rosji dostał swoją odpowiedź: Najwyraźniej nie (...) Dziś słowa Obamy i Rutte są bez pokrycia, bo ich wyborcy nie są zainteresowani konfliktem zbrojnym z Rosją czy jej marionetkami. Na Zachodzie całe pokolenie dorastało z błogą świadomością, że zimna wojna skończyła się dawno temu, a Europie pisany jest pokój - pisze Simon Shuster. I dodaje, że z tą właśnie miłą świadomością będą musieli się pożegnać, żeby powstrzymać rosyjskie apetyty.

Najnowsza okładka tygodnika Najnowsza okładka tygodnika  Fot. Time.com

Więcej o: