Wyrzucając śmieci, karmisz bezdomne zwierzęta. Turcy wymyślili, jak pomóc bezpańskim psom

?Pojemniki recyclingowe pomagają bezpańskim zwierzętom i promują ekologię? - informuje na swojej stronie firma Pugedon, pomysłodawca i producent urządzeń karmiących tureckie zwierzęta. Każda wrzucona do pojemnika pudełka to porcja karmy dla bezdomnych psów i kotów.

Turecka firma Pugedon wymyśliła, jak pomóc bezdomnym zwierzętom i jednocześnie nakłonić mieszkańców Stambułu do segregacji śmieci.

Ustawione w kilku miejscach w mieście kontenery pozornie wydają się być tylko pojemnikami do segregacji śmieci. Urządzenia posiadają jednak zagłębienie z miskami dla bezdomnych zwierząt.

Zasada działania jest bardzo prosta - gdy chcemy wyrzucić plastikową butelkę, wylewamy resztę wody do miski. Następnie wrzucamy butelkę do specjalnego otworu, a maszyna wysypuje do miski psią karmę. Karma jest finansowana z pieniędzy pozyskanych dzięki recyclingowi butelek.

Zobacz wideo

Problem bezdomnych zwierząt

Turcja od lat nie potrafi sobie poradzić z problemem bezdomności zwierząt. W samym Stambule żyje około 150 tysięcy bezdomnych psów i kotów. Swego czasu tureckie organizacje prozwierzęce w porozumieniu z PETA stworzyły hasło "Turcja - po prostu piekło dla psów", które było odpowiedzią na oficjalny turystyczny slogan "Turcja - po prostu czyni życie przyjemnym".

O tym, jak wiele jest bezdomnych zwierząt nad Bosforem, można przeczytać też w licznych relacjach turystów. Wielu z nich deklaruje, że nie powtórzy wizyty w Turcji, właśnie ze względu na to, jak traktowane są tam zwierzęta.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: