Sekielski: Putin pluje Zachodowi w twarz, a ten udaje, że pada. Mam dość Europy

"Europa ma dość" - grzmi na okładce "Gazeta Wyborcza". - Mam dość Europy - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Ostatnie miesiące wyglądają w ten sposób, że Putin pluje Zachodowi w twarz, a Zachód udaje, że pada deszcz - opisywał dziennikarz.

"Gazeta Wyborcza" pisze o Unii Europejskiej grożącej Moskwie sankcjami gospodarczymi. "Europa ma dość" - czytamy na pierwszej stronie.

- Powiem szczerze, mam dość Europy - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Sytej i śniącej sen o wiecznym pokoju. Ostatnio z tego snu boleśnie przebudzona została Holandia, to jej obywatele stanowili większość pasażerów malezyjskiego boeinga zestrzelonego nad Ukrainą. 200 osób będących obywatelami Unii Europejskiej i krajów należących do NATO. I co? I nic - mówił dziennikarz.

"Putin pluje Zachodowi w twarz"

- Czytam, że Unia Europejska coraz mocniej grozi Moskwie sankcjami gospodarczymi. To byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było tragiczne. Ile osób jeszcze musi zginąć, by zadowoleni z siebie dyplomaci ocknęli się, zaczęli działać szybciej, sprawniej? - pytał Sekielski. - Nie wiem, czy to w ogóle możliwe - dodał.

Stwierdził też, że dobrym pomysłem byłoby odebranie Rosji organizacji mundialu, który planowany jest na 2018 rok. - Wywrzeć presję na międzynarodową federację piłkarską, zmusić Blattera i jego bandę z FIFA do działań, odebrania tych mistrzostw. Ale niby kto miałby to zrobić? Kto miałby nacisnąć na FIFA? - zastanawiał się.

- Ostatnie miesiące wyglądają w ten sposób, że Putin pluje Zachodowi w twarz, a Zachód udaje, że pada deszcz - skwitował Sekielski.

Więcej o: