Wielka kumulacja w Lotto. W jutrzejszym losowaniu będzie można wygrać 20 milionów

Od ponad dwóch tygodni nikomu z osób grających w Lotto nie udało się skreślić szczęśliwej kombinacji sześciu cyfr. Przez ten czas pula nagród urosła do 20 milionów złotych, które będzie można wygrać podczas jutrzejszego losowania.

Do tej pory najwyższa wygrana w Lotto padła 9 lutego 2012 roku w Gdyni - szczęśliwiec trafił wtedy szóstkę jako jedyny i jego konto zasiliły prawie 34 mln zł. Inne rekordowe kumulacje również miały miejsce we wrześniu 2012 roku: w pierwszym losowaniu suma nagród wyniosła blisko 31 mln, a w drugim niemal 29,5 mln.

Choć prawdopodobieństwo skreślenia sześciu zwycięskich cyfr wynosi 1:13 983 816, zdarza się, że losowanie wygrywa więcej niż jedna osoba. Przykładowo, we wrześniu 2011 rekordową kwotą ponad 56 mln zł podzieliło się dwóch graczy. Każdy z nich wzbogacił się wtedy o 28 mln.

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki oraz soboty o godz. 21.40. Możemy je oglądać zarówno na antenie TVP Info, jak i w internecie na stronie www.lotto.pl.

Tu sprawdzisz aktualne wyniki losowań >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: