Zmarła jedenasta ofiara wypadku drogowego pod Dreznem

Po ciężkim sobotnim wypadku z udziałem polskich pojazdów zmarła jedenasta osoba. W dalszym ciągu nie jest znana tożsamość wszystkich ofiar śmiertelnych.

Liczba śmiertelnych ofiar ciężkiego wypadku drogowego, jaki zdarzył się w sobotę na autostradzie pod Dreznem, wzrosła do jedenastu. - Zmarł ostatni pasażer mikrobusu, najbardziej uszkodzonego z pojazdów biorących udział w wypadku - powiedział agencji dpa Lorenz Haase z prokuratury w Dreźnie. Osiem ofiar wypadku - trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 32 do 75 lat - to Polacy.

- Trzy osoby nie zostały jeszcze zidentyfikowane - poinformował rzecznik policji w Dreźnie. W ciągu dnia mają się rozpocząć badania techniczne wraku polskiego autokaru. Rzeczoznawcy chcą zbadać wszystkie możliwe przyczyny wypadku.

Nieumyślne spowodowanie śmierci

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 pod Dreznem. Zginęło jedenaście osób, 69 zostało rannych. Wobec kierowcy autokaru policja wszczęła śledztwo. Ciąży na nim zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci oraz nieumyślnego uszkodzenia ciała.

Do tej pory śledczy wychodzą z założenia, że 44-letni kierowca był przemęczony. Sędzia odmówił w niedzielę wydania wobec niego nakazu aresztowania, ponieważ, jego zdaniem, nie istnieje ryzyko ucieczki.

Wypadek zdarzył się tuż przed drugą w nocy. Z niewyjaśnionych jeszcze powodów polski autokar wycieczkowy uderzył w jadący przed nim autokar z Ukrainy. Polski autobus wpadł w poślizg, przebił barierkę i dostał się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z także polskim mikrobusem, po czym stoczył się z około dziesięciometrowej skarpy i przekoziołkował. Podróżni ukraińskiego autokaru - turyści z Ukrainy, Rosji i Turcji po przerwie mogli kontynuować podróż.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

embed
Więcej o: