"Scenariusz: Kelner. Dźwięk: Kelner. Reżyseria: Donald Tusk". PiS prezentuje film "Sowa i Przyjaciele"

Prawo i Sprawiedliwość nagrało materiał, w którym odczytywane są znane już stenogramy z rozmów polityków podsłuchanych w warszawskich restauracjach. Film "Sowa i Przyjaciele" został zaprezentowany podczas Zgromadzenia Obywatelskiego #CzasNaZmiany.

Prawo i Sprawiedliwość już wcześniej zapowiadało, że na dzisiejszym Zgromadzeniu Obywatelskim #CzasNaZmiany zaprezentuje materiał nawiązujący do afery podsłuchowej, czyli film "Sowa i Przyjaciele". W czołówce widzimy najpierw kieliszki szampana i palące się cygaro oraz tytuł "Kariery Nikodemów Dyzmów III RP". Później wymienione są kolejne osoby, których rozmowy zostały podsłuchane w warszawskiej restauracji. Następnie pojawiają się napisy: Scenariusz: Kelner, Dźwięk: Kelner, Reżyseria: Donald Tusk. Sam film to czytane z podziałem na role stenogramy podsłuchanych rozmów.

 

Afera taśmowa wybuchła w połowie czerwca po tym, jak tygodnik "Wprost" opublikował nagrania rozmów polskich polityków, biznesmenów i innych ważnych dla państwa osób (m.in. szefa NBP). Część rozmów jest kompromitująca dla niektórych polityków. Nie wiadomo, kto dokonał nielegalnych podsłuchów. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że od lipca 2013 r. podsłuchano kilkadziesiąt osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych.

Więcej o: