Prokremlowski portal Pravda.ru: batalion Wojska Polskiego wylądował w Odessie

Kontrolowany przez prokremlowskich oligarchów portal poinformował wczoraj, że w odeskim porcie miał wylądować batalion artylerii Wojska Polskiego. Wedle anonimowych świadków w skład oddziału rzekomo miało wchodzić 12 dział samobieżnych, ciężarówki i żołnierze w pełnym rynsztunku.

"Otwarte zaangażowanie się w ukraiński konflikt sił zbrojnych obcego państwa (należącego do NATO) drastycznie zmienia sytuację polityczną i militarną" - komentuje portal Pravda.ru podaną przez siebie wczoraj informację. Chodzi o kontyngent polskich żołnierzy, który miał rzekomo dotrzeć w środę na Ukrainę.

Post by ??????.?? .

Wedle naocznych świadków, na których powołuje się Pravda.ru, 16 czerwca w porcie w Odessie "w ścisłej tajemnicy" wyładowano na brzeg 12 armatohaubic wz. 1977 "Dana", będących na wyposażeniu Wojska Polskiego. W artykule czytamy, że poza działami w transporcie byli żołnierze w pełnym rynsztunku, a także ciężarówki i autobusy przeznaczone dla obsługi haubic.

Po ukończonym rozładunku żołnierze, należący rzekomo do 1. Mazurskiej Brygady Artylerii, mieli udać się na stację kolejową, gdzie wraz ze sprzętem udali się w dalszą drogę specjalnym pociągiem towarowym.

Informację podaną przez proklemowski portal opublikowały też na swoim oficjalnym koncie twitterowym władze Donieckiej Republiki Ludowej . Pravda.ru już w przeszłości podawała niewiarygodne informacje, mające propagandowy, prorosyjski charakter. W marcu 2014 roku portal donosił np., że premier Jaceniuk zamierza oddać Polsce trzy galicyjskie obwody.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: