Pasażer feralnego boeinga tuż przed startem zażartował na Facebooku ze... znikającego z radaru samolotu

Holender Cor Pan umieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie malezyjskiego boeinga tuż przed odlotem z Amsterdamu, żartując, że w razie gdyby maszyna zaginęła, wszyscy przynajmniej będą wiedzieć, jak wyglądała. Niedługo później samolot ten został zestrzelony nad terytorium Ukrainy.

Cor Pan, który leciał do Malezji razem ze swoją żoną, swoim postem nawiązał do zaginięcia samolotu malezyjskich linii lotniczych sprzed kilku miesięcy. Lot MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu z 239 osobami na pokładzie zaginął 8 marca i - mimo międzynarodowych poszukiwań - do tej pory nie udało się go odnaleźć.

Post użytkownika Cor Pan .

Gdy tylko pojawiły się informacje o katastrofie, zdjęcie zaczęło rozprzestrzeniać się wśród internautów. Tylko z profilu mężczyzny zostało udostępnione ponad 10 tysięcy razy. Zdjęcie pojawia się też w tysiącach wpisów na innych serwisach społecznościowych.

Katastrofa samolotu

Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych rozbił się w czwartek późnym popołudniem na terytorium Ukrainy, niedaleko granicy z Rosją. Na pokładzie samolotu znajdowało się 295 osób, nikt nie przeżył.

Maszyna leciała z Amsterdamu do Kuala Lumpur. 50 kilometrów przed wejściem w rosyjską przestrzeń powietrzną zaczęła się zniżać. Uderzyła w ziemię we wsi Hrabowo w obwodzie donieckim przy granicy z obwodem ługańskim, 10 kilometrów na północ od miasta Torez. Ukraińskie źródła milicyjne twierdzą, że samolot zniknął z radarów na wysokości 10 tysięcy metrów.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: