Pocisk miał trafić w samolot Putina? Lotnisko: Od dawna nie lata nad Ukrainą

Malezyjski boeing leciał prawie tą samą trasą co samolot prezydenta Rosji - podała niedługo po katastrofie agencja Interfax. Według źródła agencji maszyny miały przelatywać nad punktem niedaleko Warszawy w odstępie około 40 minut.

"Trasy lotu MH17 i lotu prezydenta Putina pokrywały się w tym samym miejscu, blisko Warszawy. Maszyna Putina była tam o 16:21 czasu moskiewskiego, a malezyjski samolot o 15:44" - podała agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło.

Ich zdaniem kontury samolotów i wymiary są bardzo podobne, a kolorystyka z daleka jest niemal identyczna.

Porównanie samolotów na portalu Russia Today

RTRT Fot. RT fot. RT.com

Putin nie lata nad Ukrainą

Portal Gazeta.ru poinformował jednak, że samolot Putina nie mógł być celem ataku, bo nie lata nad objętym konfliktem sąsiedzkim krajem. "Putin ma tylko jeden samolot - Board One - i nie lata innymi maszynami. Ten samolot zawsze startuje z lotniska Wnukowo-3, ale od dłuższego czasu nie lata nad Ukrainą" - podano, powołując się na źródło na lotnisku.

Władimir Putin był w drodze powrotnej z Brazylii, gdzie brał udział w szczycie BRICS - grupy państw rozwijających się.

Katastrofa lotu MH17

Lot MH17, podróżujący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, rozbił się na Ukrainie, około 60 kilometrów od rosyjskiej granicy. Na pokładzie było 295 osób, nikt nie przeżył. Trwają spekulacje na temat tego, czy maszyna została zestrzelona i kto mógł dokonać ewentualnego ataku.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: