Kilka osób wpadło do szamba pod Żaganiem. Jest co najmniej 7 ofiar śmiertelnych

- Jedna osoba wpadła do zbiornika z nieczystościami podczas jego opróżniania. Do wypadku doszło pod Żaganiem (woj. lubuskie). Kilka innych pospieszyło jej z pomocą, ale i one wpadły do szamba - podaje Radio ZET. - Nie żyje co najmniej 7 osób. W zbiorniku może być ich więcej - dodaje RMF FM.

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,16337775,Wyciagali_traktor_z_szamba__Siedem_osob_nie_zyje.html#TRLokZielTxt#MT">Więcej o wypadku pisze zielonogórski oddział Gazeta.pl >>>

Do wypadku doszło w Karczówce koło Żagania podczas opróżniania szamba - informuje Radio ZET . Do dużego zbiornika o wymiarach 5 na 10 m wpadła jedna osoba, kilka innych pospieszyło jej z pomocą. One też wpadły do środka - podaje radio.

Na miejscu pracują strażacy, którzy opróżniają zbiornik - dodaje RMF FM . Dopiero kiedy skończą, okaże się, czy bilans ofiar jest ostateczny.

Wcześniej pojawiały się informacje o trzech ofiarach zdarzenia:

Zginęła cała rodzina?

W mediach wciąż pojawiały się sprzeczne informacje. Według TVP Info zginęło najprawdopodobniej 8 osób. - Ok. godz. 10, prawdopodobnie kobieta prowadząca ciągnik, wpadła do szamba, na ratunek najpewniej rzuciło jej się 7 osób. Wszystkie były członkami jednej rodziny. W sumie osób, które znalazły się w szambie było 8 lub 9. Osiem osób wyłowiono, jedna jest transportowana do szpitala w Zielonej Górze - podaje TVP Info.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: