Chcecie wiedzieć, na co idą wasze pieniądze przekazane WOŚP? Teraz to możliwe

Na stronie nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl każdy może sprawdzić, co zostało kupione za pieniądze, które przekazał Orkiestrze podczas 21. finału WOŚP. ?To nie wszystko! Mamy też dla Was szczegółowe informacje, jakie sprzęty kupiliśmy, a także, do czego służy każdy z nich? - piszą twórcy strony.

Podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przekazaliście wolontariuszom 10 zł? Oznacza to, że: 4,17 zł trafiło na zakupy dla oddziałów geriatrycznych, 4,29 zł na zakupy dla oddziałów neonatologicznych, 1,06 zł na programy medyczne, edukacyjny i pomoc indywidualną, 0,09 zł na zakupy dodatkowe dla szpitali, a 0,44 zł na koszty obsługi finału WOŚP.

Nowa strona WOŚPNowa strona WOŚP Fot. WOŚP

Wpłaciliście inną kwotę? Korzystając ze specjalnego suwaka na stronie nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl możecie sprawdzić, na co została wydana. Wystarczy ustawić sumę. WOŚP udostępnił także szczegółowe informacje o tym, jaki sprzęt został zakupiony dla poszczególnych szpitali lub jakie programy wsparto.

"To sprawdzony sposób"

"Prezentację naszych wydatków zrobił dla nas dział analiz i designu The Story. Chłopaki wymyślili świetny projekt do tłumaczenia, na co idą pieniądze i tak go nazwali. Jest to rozwiązanie sprawdzone, z którego korzystają już głównie miasta. Na co idą pieniądze z budżetów miast, dowiedzieli się już mieszkańcy Warszawy i Poznania. Postanowiliśmy wykorzystać to same narzędzie do prezentacji wydatków naszej Fundacji. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się ten sposób prezentacji" - piszą twórcy strony.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: