Nowy sondaż. Partia Korwin-Mikkego rośnie w siłę. Jest już na 3. miejscu

Gorzko rozczarują się ci, którzy myśleli, że skandaliczne zachowanie Janusza Korwin-Mikkego, który użył przemocy wobec Michała Boniego, sprawi, że wyborcy odwrócą się od tego kontrowersyjnego polityka. Jest wręcz przeciwnie. W najnowszym sondażu zrealizowanym przez Millward Brown dla portalu 300polityka.pl - Nowa Prawica cieszy się już poparciem 10 proc. respondentów.

Na szczytach sondażu bez większych zmian w porównaniu z poprzednim badaniem tej sondażowni. Prowadzące PiS cieszy się poparciem 33 proc. ankietowanych (+1), natomiast PO notuje 26 proc. poparcia (-1).

Czyn Janusza Korwin-Mikkego, który spoliczkował Michała Boniego, zasługuje na najwyższą pogardę, jest aktem tchórzostwa [BLOG] >>>

embed

fot. Gazeta.pl

Na trzecie miejsce w sondażu awansowała Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego. Popiera ją już 10 proc. badanych (+2). Na dalszą pozycję spadł SLD - 8 proc. (-2).

Według sondażu Millward Brown dla 300polityka.pl - do Sejmu nie dostaliby się współrządzący ludowcy. PSL wskazało bowiem 4 proc. ankietowanych (bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca). Poza parlamentem znalazłby się również Twój Ruch - 2 proc. (-2), a także Polska Razem - 2 proc. i Solidarna Polska - 1 proc.

Co ciekawe, badanie Millward Brown zostało przeprowadzone już po sejmowej debacie nad wotum nieufności wobec rządu premiera Tuska, a także wniosku o odwołanie ministra Sienkiewicza, oraz po przykrym incydencie, którego niechlubnym bohaterem stał się Janusz Korwin-Mikke.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 10-13 lipca 2014 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N = 1000.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: