Wipler: Kaczyński chce, by Ziobro i Gowin przestali mu się kręcić między nogami

- Strategiczny cel Jarosława Kaczyńskiego jest prosty: żeby ani Gowin, ani Ziobro nie kandydowali w wyborach prezydenckich. To jedyna waluta, jaką oni twardo, realnie mają. Nie struktury, nie parlamentarzyści - mówił w Poranku Radia TOK FM Przemysław Wipler z KNP. - To propozycja: damy wam stołki, weźmiemy was na listy, ale zgódźcie się, że jedynym wodzem jest Jarosław Kaczyński - dodał.

Przemysław Wipler, poseł Kongresu Nowej Prawicy, komentował w Poranku Radia TOK FM nieudane, jak dotąd, zabiegi Jarosława Kaczyńskiego wokół zjednoczenia prawicowych partii pod sztandarem PiS.

"Żeby przestali szeleścić falbanami i kręcić się między nogami"

- Strategiczny cel Jarosława Kaczyńskiego jest prosty: żeby ani Gowin, ani Ziobro nie kandydowali w wyborach prezydenckich. To jedyna waluta, jaką oni twardo, realnie mają. Nie struktury, nie parlamentarzyści - podkreślał polityk.

- Pomniejszy cel to żeby przestali szeleścić falbanami i kręcić się między nogami, bo to przeszkadza w robieniu twardej polityki. Wielokrotnie politycy PiS mówili mi: trudno iść do centrum, jeśli będziemy mieli po prawej stronie Zbigniewa Ziobro mówiącego, że jest prawdziwym PiS - wskazywał Wipler.

"Korwin jest gotów nawet z kanibalami robić koalicję"

- To propozycja: damy wam stołki, weźmiemy was na listy, przytulimy, ale nie bądźcie zbyt chciwi i zgódźcie się, że jedynym wodzem jest Jarosław Kaczyński - podsumował intencje prezesa PiS gość Poranka Radia TOK FM. Czy ostatecznie dojdzie więc do zjednoczenia prawicy? - Ze względu na wybory prezydenckie to się może wydarzyć. Ale tu będzie jeszcze wiele dramatycznych zwrotów - zaznaczył Wipler.

Prowadząca audycję Dominika Wielowieyska zapytała jeszcze, czy w grę wchodzą jakieś powyborcze sojusze Kongresu Nowej Prawicy. - Janusz Korwin-Mikke powiedział, że jest gotów nawet z kanibalami robić koalicję, jeśli ci kanibale zaakceptują i będą chcieli wdrożyć nasz program - skwitował Wipler.

Więcej o: