Bury: PiS partią kłamców. Nie wykonali wyroku sądu z wyborów. Komornik? Niewykluczone

- Podczas kampanii do europarlamentu PiS używał kłamstw, że środki z Unii Europejskiej na kolejne 7 lat są niższe, niż były wcześniej. To oczywiste kłamstwo, uznał to sąd. Nakazał PiS-owi to sprostować, ale do dziś się tego nie doczekaliśmy - mówił w Poranku Radia TOK FM Jan Bury z PSL. Zasugerował, że PiS będzie zmuszone do wypełnienia wyroku.

- Uzasadnienie wniosku o wotum nieufności zbudowane było wyłącznie z kłamstw i nieścisłości - grzmiał wczoraj w Sejmie Donald Tusk . - Nakłamał pan, że Słońcu wstyd świecić - nie pozostawał dłużny premierowi Jarosław Kaczyński, premier PiS.

"PiS jest partią obłudników i kłamców"

Kwestię kłamstwa, choć w nieco innym kontekście, poruszył w Poranku Radia TOK FM Jan Bury, szef klubu parlamentarnego. - PiS jest partią obłudników i kłamców - mówił, odnosząc się do wyroku sądowego z kampanii wyborczej do europarlamentu przeciwko PiS .

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego sąd w trybie wyborczym w dwóch instancjach nakazał Prawu i Sprawiedliwości sprostowanie nieprawdziwej informacji o wynegocjowaniu mniejszych środków na rolnictwo przez rząd PO-PSL, a także wpłatę 10 tys. zł na Fundację TVN. - Do dziś się tego nie doczekaliśmy. W konsekwencji PiS zostanie przymuszony do tego - mówił w Poranku Radia TOK FM Bury.

Komornik? "Niewykluczone"

- Poślecie im komornika? - dopytywała prowadząca Poranek Radia TOK FM Janina Paradowska. - Niewykluczone - przyznał Bury. - PiS traktuje prawo wybiórczo. Jak im to służy, to dobrze, a jak nie służy, to układ, sitwa albo kłamstwo. To nieuczciwe z ich strony - stwierdził polityk.

Więcej o: