Szczerski u Olejnik: Teraz jest jeszcze gorzej niż za czasów PiS. Polska się rozpada, a koalicja trwa

- Chcieliśmy wcześniejszych wyborów w krytycznej sytuacji. Wtedy zachwiała się koalicja - mówił w ?Kropce nad i? w TVN 24 wicemarszałek Cezary Grabarczyk. - Ale teraz jest jeszcze gorzej, bo rozpada się Polska, a koalicja trwa - argumentował w odpowiedzi poseł PiS Krzysztof Szczerski.

- Wiadomo od początku, że profesor Gliński nie ma żadnych szans, żeby być premierem, jest właściwie wystawiany na pośmiewisko przez PiS - zaczęła Monika Olejnik. - Jako polityk i obywatel ceniłbym takiego mojego rodaka, który chce w sytuacji trudnej wziąć odpowiedzialność za sprawy Polski. Trzeba go docenić - przekonywał Szczerski.

- W polityce naprawdę ważna jest skuteczność. Trzeba zabiegać o interes państwa i rodaków, a wiadomo, że prof. Gliński nie ma żadnych atrybutów, aby wypełniać taką rolę. Debata pokazała, iż wasz kandydat nie ma szans na wybór - argumentował Grabarczyk, przypominając, że ważną cechą demokracji jest kadencyjność.

- Ale państwo jak byli opozycją też domagali się wcześniejszych wyborów - zauważyła prowadząca. - Ale w krytycznej sytuacji. Wtedy zachwiała się koalicja, minister spraw wewnętrznych rządu Jarosława Kaczyńskiego stanął przed zarzutami i wtedy złożyliśmy wnioski - tłumaczył Grabarczyk dodając, że prawdziwą przyczyną przyspieszonych był rozpad koalicji. - Ale teraz jest jeszcze gorzej, bo rozpada się Polska, a koalicja trwa - atakował poseł PiS.

Palikot: W rynsztoku jest zarówno PO, jak i PiS

- Sam premier Donald Tusk w swoim odniesieniu do Jarosława Kaczyńskiego na zarzuty, że obraz, jaki się wyłania z taśm PO to obraz partii na podsłuchu, pełnej różnego rodzaju sitw. W tym sensie PO niczym się nie różni od PiS-u, bo PiS też przez różnych polityków - Lipińskiego, Hofmana i innych ma także historie z taśmami i aferami w rządzie - mówił Janusz Palikot, z którym prowadząca połączyła się ze studia. W ten sposób odniósł się do swojej wypowiedzi z mównicy, w której przekonywał, że "w rynsztoku jest zarówno PO, jak i PiS".

Szef Twojego Ruchu dodał jednak, że jego ugrupowanie nie poprze prof. Glińskiego, to "przecież Kaczyński, Macierewicz i Chazan". - Uważam, że powinno dojść do wcześniejszych wyborów, Platforma powinna się oczyścić - zaznaczył Palikot.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: