Ukradziono przenośny fotoradar. Strażnicy tego nie zauważyli

Nieznani sprawcy ukradli fotoradar straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim. Chodzi o przenośne urządzenie, które funkcjonariusze ustawili przy trasie do Radomicka. Nie powinni się od niego oddalać, a jednak komuś udało się ukraść radar.

Strażnicy miejscy po ustawieniu przenośnego fotoradaru powinni trzymać się na tyle blisko niego, by bez problemu kontrolować urządzenie. Jednak komuś udało się ukraś warty 65 tys. złotych fotoradar. Jak to możliwe? - Nie wiem, czekam na wyjaśnienia w tej sprawie- mówi cytowany przez "Gazetę Lubuską" Grzegorz Garczyński, wiceburmistrz Krosna Odrzańskiego. Pisemne wyjaśnienie Garczyński powinien otrzymać najpóźniej jutro w południe.

Zuchwała kradzież fotoradaru niemal sprzed nosa strażników miejskich rozbawiła mieszkańców Krosna Odrzańskiego. - Wreszcie straż nie ma maszynki do zarabiania pieniędzy. Pewnie zasnęli na ciężkiej służbie - ironizują i dodają, że funkcjonariusze wystawiali im mandaty "z zimną krwią".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: