Piński: Nisztor powinien się wytłumaczyć ze swoich związków z PSL. Oto e-mail, jaki mu wysłałem w 2012 r...

- W lipcu 2012 r. przekazałem Piotrowi Nisztorowi informacje dotyczące Jana Burego z PSL oraz związanych z nim biznesmenów. Piotr nie zrobił żadnego użytku z tych materiałów, ale kilka miesięcy później został pracownikiem w spółce należącej do syna tego biznesmena - powiedział Jan Piński w TVP Info, pokazując dziennikarzowi treść e-maila, jakiego miał wysłać do Nisztora. Naczelny ?Uważam Rze? stwierdził, że dziennikarz powinien się wytłumaczyć ze swoich związków z politykami PSL.

- Mam pełne prawo powiedzieć, że wiedza, którą pan tutaj otrzymał, została wymieniona przez Piotra Nisztora - powiedział Piński do dziennikarza TVP Info, pokazując mu treść e-maila, jakiego wysłał do Nisztora w 2012 roku.

Piński zasugerował, że politycy PSL mogą mieć związek z ostatnią aferą taśmową. - Nikt nie mówi o tym, że Nisztor jest dziennikarzem, który jest blisko zaprzyjaźniony z czołowymi politykami PSL. On powinien się wytłumaczyć z tych związków, a politycy PSL powinni powiedzieć, kiedy dowiedzieli się o istnieniu taśm [opublikowanych przez "Wprost" - red.] i jaka była ich rola w tej całej sprawie. Zadziwiające jest, że oni nie znajdują się na tych taśmach - powiedział Piński.

Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: