Awaria podczas egzaminów na prawo jazdy. Nie podołał nowy system

W kilku Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego nie odbyły się planowane na rano egzaminy. Winę ponosi nowy system, który nie pozwalał kursantom na wylosowanie pytań do egzaminu - informuje RMF FM. Od dziś we wszystkich WORD-ach obowiązuje jednolita baza pytań.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która jest administratorem systemu, przekonuje, że problem trwał tylko pół godziny, między 8.00 a 8.30. Ich zdaniem problem wynikał z tego, że wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchy Drogowego jednocześnie uruchomiły nowy system. PWPW tłumaczy również, że proponowali ośrodkom stopniowe wdrażanie nowego systemu. WORD-y jednak zdecydowały inaczej.

Część kursantów będzie musiała ponownie przejść egzamin jutro.

Nowy egzamin

Od dziś we wszystkich ośrodkach ruchu drogowego obowiązuje jedna baza pytań egzaminacyjnych dla osób zdających na prawo jazdy. Wprowadzone zmiany to ułatwienie dla przyszłych kierowców, ponieważ nie będzie już dwóch baz pytań o różnym stopniu trudności. Do tej pory jedną z tych baz zawiadywały WORD-y, a drugą - Instytut Transportu Samochodowego.

Poziom egzaminu ma pozostać niezmieniony, choć pytania będą losowane z większej puli. Pula pytań nadal pozostaje niejawna, ale Ministerstwo Infrastruktury planuje weryfikację zadań i ich odtajnienie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: