Francja: Matka zasztyletowała nauczycielkę na oczach przerażonych uczniów

34-letnia nauczycielka szkoły podstawowej w południowej Francji została dziś zasztyletowana przez matkę jednej z uczennic. Kobieta przed wbiciem noża w brzuch nauczycielki miała krzyknąć ?nie jestem złodziejką? - poinformowała francuska stacja telewizyjna. Dodano, że kobieta miała wcześniej problemy psychiczne.

Atak na nauczycielkę miał miejsce około 9 rano, ostatniego dnia przed wakacjami w miejscowości Albi, 80 kilometrów od Tuluzy.

Do szkoły podstawowej im. Edouarda Herriota chodzi 284 dzieci w wieku od trzech do 11 lat. Władze podają, że matka pojawiła się w klasie z nożem, który wbiła w brzuch nauczycielki Fabienne Terral-Calmes na oczach uczniów.

Nauczycielka zmarła w klasie podczas reanimacji.

Bez wcześniejszych sporów

Francuskie media podają, że 47-latka jest Hiszpanką pochodzącą z Maroko. Po zdarzeniu próbowała uciec do domu, jednak 20 minut później została zatrzymana przez policję.

Jej córka była zapisana do szkoły od 1,5 miesiąca. Nie wiadomo, czy była w szkole w trakcie ataku.

Przewodniczący samorządu rodzicielskiego powiedziała, że rozmawiała z osobami ze szkoły i powiedziano jej, że między nauczycielką i napastniczką nie było szczególnych problemów.

Pomoc państwa

Prezydent Francois Hollande nazwał zdarzenie "przerażającą tragedią" i zadeklarował pełne wsparcie rządu dla szkoły. - Uruchomimy wszystkie służby państwowe, by zadbać o dzieci i pracowników, którzy byli świadkami tej strasznej tragedii - powiedział.

- Kobieta, która zdaje się cierpieć z powodu poważnych problemów psychiatrycznych zamordowała nauczycielkę w klasie pełnej uczniów. Chciałbym oddać hołd Fabienne Terral-Calmes, 34-letniej nauczycielce i matce dwójki dzieci - powiedział minister edukacji Benoit Hamon po przybyciu do Albi i dodał, że jej córki straciły matkę, a system edukacji stracił wspaniałego nauczyciela.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: