Ksiądz W. Lemański po spotkaniu w kurii: Pierwszy raz rozpoczęto jakąś formę dialogu

Już po spotkaniu księdza Wojciecha Lemańskiego w warszawsko-praskiej kurii. Ustępujący proboszcz z Jasienicy rozmawiał tam o swojej przyszłości z kanclerzem kurii Dariuszem Szczepanikiem.

Przypomnijmy: decyzją Watykanu, który w sporze ks. Lemańskiego z arcybiskupem Henrykiem Hoserem stanął po stronie hierarchy, postanowiono, że duchowny musi opuścić dotychczasową parafię w Jasienicy. Ks. Lemański ma teraz zostać skierowany do pracy jako kapelan w zakładzie dla dzieci i młodzieży w Zagórzu pod Warszawą.

Po spotkaniu duchowny nie był zbyt rozmowny. - Chciałem tylko powiedzieć, że zapoznałem się z dokumentami - mówił dziennikarzom. - W ramach trwania procedury odniosę się do tych kwestii - dodawał. - Cieszę się z tego, że dziś po raz pierwszy od wielu miesięcy kuria rozpoczęła jakąś formę dialogu z osobą, która jest na ustach kurii od wielu miesięcy - mówił. - Jedno jest pewne: ten list nie zawiera ostatecznych rozstrzygnięć w mojej sprawie - zaznaczał jednak Lemański.

Z jego pisemną odpowiedzią na propozycję objęcia stanowiska kapelana w Zagórzu - musi teraz zapoznać się abp. Hoser. 28 lipca zaś parafię w Jasienicy przejmuje jej nowy proboszcz - ks. Krzysztof Kozera.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: