Palikot: Profesor Chazan prędzej czy później będzie siedział

- Profesor Chazan popełnił przestępstwo i powinien być odwołany z pełnionej funkcji. Zachował się w sposób skandaliczny i obrzydliwy. Chcę powiedzieć wszystkim tym lekarzom, którzy chcą tak jak on naciągać prawo i wykorzystywać klauzulę sumienia do tego typu manipulacji, że oni poniosą odpowiedzialność.

- Przygotowujemy nowelizację Ustawy o ochronie zdrowia, która zlikwiduje klauzulę sumienia. W Polsce klauzula sumienia nie jest wykorzystywana do obrony czyichś przekonań przed nadmiernie egzekwowanym prawem, tylko odwrotnie - do nadużywania kategorii sumienia do nieprzestrzegania prawa w Polsce - powiedział Janusz Palikot. Poinformował, że Twój Ruch zwrócił się do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z prośbą o informację na temat lekarzy na stanowiskach kierowniczych, którzy postępują w podobny sposób. - Profesor Chazan prędzej czy później będzie siedział - dodał.

Zdaniem Palikota wystarczy wstrzymać finansowanie szpitala, który nadużywa prawa, by zmusić placówkę do zmiany dyrektora, który korzysta z klauzuli sumienia.

"Chazan to oszust"

- Chazan zaszkodził tej kobiecie. Wepchnął ją na całe życie w bardzo trudną sytuację psychiczną, fizyczną, materialną i społeczną. To niebywałe świństwo. Tak skrzywdził drugiego człowieka i powołuje się na prawo moralne. To nie jest wzór do naśladowania - grzmiał lider Twojego Ruchu.

Palikot poinformował również, że prof. Chazan jako początkujący lekarz "dokonał setek aborcji, ma nieślubne dziecko i drugą żonę". - Nie przestrzega wszystkich zasad, o których mówi. Katolik tak wojujący ma nieślubne dziecko? To jest bałamutne. To jest oszust - mówił.

O przełomowych momentach w pracy ginekologa przeczytaj w książce "Bez znieczulenia" >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: