Poseł Gibała odchodzi z Twojego Ruchu i będzie kandydował na prezydenta Krakowa

?Przed chwilą ogłosiłem, że będę kandydował na prezydenta Krakowa. Wystartuję jako kandydat niezależny. Rezygnuję z członkostwa w Twoim Ruchu? - oświadczył poseł Łukasz Gibała.

Łukasz Gibała to kolejny po Annie Grodzkiej poseł, który zdecydował się wystąpić z partii Janusza Palikota.

Łukasz Gibała od 2004 r. był członkiem Platformy Obywatelskiej. W 2007 r. po raz pierwszy dostał się do Sejmu. W 2011 r. powtórzył sukces, chociaż startował do parlamentu z 19. miejsca. Działacze PO szacowali wtedy, że wydał na swoją kampanię od 800 tys. do miliona złotych.

Gibała - siostrzeniec Jarosława Gowina - twierdził wtedy, że wydał znacznie mniej. Jego kariera w Platformie zakończyła się 8 marca 2012 r., gdy przeszedł do Ruchu Palikota. I zrobił w partii szybką karierę - stał się jednym z głównych ekspertów gospodarczych, po przekształceniu RP w Twój Ruch zasiadał nawet w zarządzie tego ugrupowania. I pod tym względem transfer wyszedł mu na dobre, bo w Platformie nie miałby szans na taką karierę tak szybko.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: